Психосоматика і причини виникнення недуг.

Термін психосоматика складається з двох грецьких слів: psyche —"душа" і soma — "тіло", що дуже точно відображає суть психосоматичної медицини, що розглядає людські хвороби як захисну реакцію системи людського організму на емоційні переживання. Найбільш частим є визначення психосоматики, як напрямку в медицині і психології, який вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань.

Термін «психосоматика» ввів в XIX столітті німецький психіатр Йоганн Християн Август Хайнрот (Johann Christian August Heinroth) - він вперше відзначив вплив душевного стану на перебіг хвороби. Пізніше вивчали істерію Жан-Мартен Шарко (Jean-Martin Charcot) і Зигмунд Фрейд визначили, що психологічні конфлікти сильно позначаються на стані тіла і, щоб вилікувати тілесні хвороби, необхідно спочатку вирішити психологічні конфлікти. У ХХ столітті внесок в розвиток уявлень про психосоматику внесли Георг Гроддек і Шандор Ференці (Georg Groddeck, Sandor Ferenczi), Франц Александер і П'єр Марті (Franz Alexander, Pierre Marty).

Європейська ж медицина зробила наголос на сильнодіючі ліки як засіб заглушення болю - сигналів страждаючої душі, як би заперечуючи тим самим взаємозв'язок хвороби тіла і душевного дискомфорту.

Психосоматичний підхід до лікування відроджується у 19 столітті як додаток психоаналізу в медицині. Випадки хвороб, викликаних емоційним станом, інтенсивно вивчаються психологами, описуються і класифікуються, розробляються методи діагностики і лікування.

Сьогодні йде розширення області психосоматичної медицини за рахунок звернення до вікових витоків, фахівці все частіше об'єднують сучасні і стародавні знання і практики для лікування психосоматичних захворювань. Це "повернення до душі" в медицині відображає тенденцію підвищення інтересу суспільства до духовної частини життя, прагнення до гармонії між матеріальним і тонким світом, до загального очищення і оздоровлення.

Думки і почуття посилають невидимі імпульси з мозку в тіло, примушуючи його, так чи інакше, реагувати на подразник. Так, наприклад, раптове відчуття страху провокує викид адреналіну: частішає серцебиття, м'язи напружуються. Але якщо людина постійно живе в страху - ці фізіологічні реакції закріплюються в його тілі і супроводжують повсякденно. Перебувати в такому безперервному напруженні дуже складно, і організм дає збій.

Cтрес є одним з провідних факторів у розвитку психосоматики захворювань, причому його вирішальна роль в даному процесі доведена не тільки клінічними спостереженнями.

Ми вступили в епоху, коли стрес відіграє визначальну роль в захворюваннях людини - до 90% всіх захворювань можуть бути пов'язані зі стресом. Емоційний стрес є головною причиною серцево-судинних уражень, неврозів, деяких хвороб шлунка і кишковника, збільшує ймовірність інфекційних захворювань і ускладнює їх перебіг. Зараз більшість дослідників сходяться на думці, що надмірний стрес, що виникає в конфліктних або безвихідних ситуаціях, і що супроводжується депресією, почуттям безнадійності або розпачу, збільшує ймовірність виникнення багатьох злоякісних новоутворень.

В умовах сильної і тривалої стресової ситуації тіло людини, щоб захистити психіку, бере удар на себе - так виникають психосоматичні захворювання — хвороби, причинами яких являются в більшій мірі розумові процеси хворого, ніж безпосередньо будь-які фізіологічні причини. Якщо медичне обстеження не може виявити фізичну або органічну причину захворювання, або якщо захворювання є результатом таких емоційних станів як гнів, тривога, депресія, почуття провини, невизначеність, а так само відсутність гармонійних стосунків у сім'ї, на роботі (одним словом - «ВСЕ ПОГАНО») тоді хвороба може бути класифікована як психосоматична.

Однак якщо шлях до хвороби лежить через стрес, через негативне сприйняття дійсності, песимізм і недовіри до світу, то очевидний і шлях одужання - віра і любов, усвідомлення єдності зі світом, набуття духовного сенсу життя.

Таким чином, здоров'я - це гармонія на всіх рівнях нашого буття: у взаєминах з самим собою, з людьми, з природою, з Богом.

Людина, що знаходиться в гармонійних відносинах зі своїм середовищем, може перенести екстремальні фізичні і психічні навантаження, уникнувши хвороби.

Як правило, психосоматика захворювань «маскується» під симптоми тієї чи іншої соматичної хвороби. Психосоматика може проявлятися: виразкою шлунка, гіпертонією, вегето-судинною дистонією, астенічними станами, запамороченнями, слабкістю, швидкою стомлюваністю і т.п.

Наприклад, фахівці виділяють такі можливі психологічні причини деяких захворювань:

  • Алергія - Нестерпність якійсь ситуації або якихось відносин;
  • Безсоння - Недовіра до життєвого процесу, почуття провини;
  • Гастрит - Жахлива невизначеність, почуття "білки в колесі";
  • Головний біль - Недооцінка себе, самокритика, страх;
  • Захворювання печінки - Гнівливість.

При виникненні таких симптомів, людина звертається до лікарів, які призначають обстеження, в залежності від скарг пацієнта. Після їх проходження пацієнтові призначають ряд медикаментів, які полегшують стан і приносять лише тимчасове полегшення, але хвороба повертається знову. Тоді можна сміливо припустити, що людина має справу з психосоматикою, адже сама по собі психосоматика - це сигнал підсвідомого тілу, який проявляється через недугу. Перелік психосоматичних захворювань досить різноманітний і може бути згрупований наступним чином:

  • Хвороби органів дихання (бронхіальна астма, синдром гіпервентиляції)
  • Серцево-судинні захворювання (есенціальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда, кардіофобічний невроз, порушення серцевого ритму, вегето-судинна дистонія)
  • Психосоматика харчової поведінки (ожиріння і т.д.)
  • Шлунково-кишкові захворювання (виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, запори, емоційна діарея, синдром роздратованого кишковника і ін.)
  • Хвороби ендокринної системи (гіпотиреоз, гіпертиреоз, цукровий діабет)
  • Шкірні захворювання (кропив'янка, свербіж шкіри, атопічний нейродерміт та ін.)
  • Хвороби опорно-рухового апарату (різні ревматичні захворювання...)
  • Психовегетативні синдроми
  • Функціональні сексуальні розлади
  • Онкологічне захворювання
  • Депресії
  • Інфекційні захворювання
  • Головний біль (головний біль напруження, мігрень) медикаментозно цю проблему не вирішити.

Тому фахівці в нашому центрі, грунтуючись на наукові дослідження визнаних вчених усього світу, вирішили об'єднати отримані знання в медицині, психології та альтернативних методах боротьби із захворюваннями. У нас Ви зможете пройти повне обстеження всього організму і кожного органу, дізнатися причину фізичного нездужання, виявити психологічні зміни на тлі недуги і тільки після цього можна буде призначити правильне по-етапне лікування всього організму, яке призведе до повного одужання.

Чекаємо Вас в нашому центрі! На консультацію психолога Ви можете записатися за нашими телефонами.