Перелік діагностованих органів шлунково-кишкової системи
- Стравохід
- Шлунок
- Дванадцятипала кишка
- Підшлункова залоза
- Тонка кишка
- Товста кишка
- Печінка
- Жовчний міхур
Захворювання шлунково-кишкового тракту: причини виникнення та симптоми
Статистика стверджує, що в розвинених країнах близько 95% населення в тій чи іншій мірі потребує регулярного нагляду у гастроентеролога.
Шлунково-кишковий тракт складається з багатьох органів і залоз, які займаються забезпеченням всього організму людини поживними речовинами необхідними для його нормального функціонування і розвитку. Починаючись з ротової порожнини і завершуючи прямою кишкою, органи травної системи пронизують майже весь людський організм.
Величезний вплив на правильну роботу органів травної системи робить: стан порожнини рота, ендокринної системи, наявність інфекцій в організмі людини. На частоту звернень до гастроентеролога і загальний стан органів травної системи людини впливає цілий ряд факторів. Це, по-перше, правильність харчування, відсутність / наявність стресів, стан екології в регіоні проживання і загальний життєвий цейтнот, в який втягнута сьогодні більшість населення нашої країни.
Симптоми захворювань шлунково-кишкового тракту дуже різноманітні і безпосередньо залежать від того, який орган уражений.
До загальних симптомів, які супроводжують захворювання органів травлення, можна віднести хвороби травної системи людини.
Серед захворювань шлунково-кишкового тракту найбільш поширеними вважаються запальні захворювання різних його органів, які характеризуються гострим або хронічним характером протікання.
Запальні захворювання органів травлення надають згубний вплив на слизову, погіршують моторну функцію органів травлення і, в кінцевому підсумку призводять до появи: виразкового коліту, жовчнокам'яної хвороби, виразок дванадцятипалої кишки і шлунку. Серйозна проблема сучасності, яка зустрічається у величезної кількості людей, включаючи і новонароджених - дисбактеріоз кишківника.
Хвороби кишківника, підшлункової залози і шлунка найчастіше є першочерговою причиною більшості захворювань шкіри і обміну речовин.
- відсутність апетиту;
- печія і відрижка;
- нудота і блювота;
- болі в животі;
- втрата ваги;
- розлад шлунку;
- слабкість;
- метеоризм;
- гастрит - запалення шлунка;
- езофагіт - стравоходу;
- коліт і ентерит;
- дисбактеріоз - товстого і тонкого кишківника;
- гепатит, гепатоз - печінки;
- проктит, геморой - прямої кишки;
- дуоденіт - дванадцятипалої кишки;
- панкреатит - підшлункової залози;
- холангіт і холецистит, дискінезія - жовчних проток і жовчного міхура.